28870153_1617264158323573_8529861952113930531_n.jpg

->Zagorzały fan Fallout 1-2, trylogii Mass Effekt oraz wszystkich części Deus Ex.

->Wieloletni mistrz gry:  Horyzont, Warhammer, Neuroshima, Zew Cthulhu.

->Współorganizator konwentów SPOT oraz TYGODNIÓWKA.

->Członek klubu Zardzewiały Topór (https://www.facebook.com/larpZT/)

->Z zawodu żołnierz.

->W zamierzchłych czasach pomocnik w organizacji TRÓJkątów oraz TRÓJFIKCJI (gdyńskich konwentów) o ile dobrze pamiętam nazwy.

->W zamierzchłych czasach jeden z członków/organizatorów TIR’a (trójmiejskiej inicjatywy rpegowej).

->Niegdyś administrator na facebookowej grupie fallout/Krypta (http://pl.fallout.wikia.com/wiki)

->Twórca takich larpów dyplomatycznych jak:

 

KRYPTA 13

Świat: Fallout 

„Historia pokazująca jedną z możliwych wersji wydarzeń z gry Fallout I gdy wybraniec miał zostać wylosowany aby opuścić kryptę w poszukiwaniu… ”

 


BETONOWY CZARNY KOT

Świat: post-apo

„Bohaterowie tego larpa budzą się w zamkniętym pomieszczeniu jakiegoś prawdopodobnie większego kompleksu.”


„DKD” DiscoverandKillDay 

Świat: post-apo, ns

„Pewna wioska i jej burmistrz mają problem z narastającą ilością mutantów w okolicy. Dlatego zorganizowali zlot łowców mutantów.”

lin do krótkiego filmiku

Larp DKD 


MARTWY KLOUN

Świat: steam punk

Umiera wybitna postać nowej ery, jednak nie dokońca wszystko jest takie jakim się wydaje być. Pogrzeb, trumna i pewne problemy… .”

Więcej zdjęć z larpa na stronie Zardzewiałego Topora:  http://larp-zt.pl/index.php/martwy-clown/


NIESPRAWIEDLIWA SPRAWIEDLIWOŚĆ

Świat: warhammer

„Łowca czarownic, domniemana wiedźma, świadkowie i sąd”


SAINT LOUIS 

Świat: postapo, ns

” Mekka mutantów, bar i nietypowe problemy… .”

Więcej zdjęć z larpa na stronie Zardzewiałego Topora: http://larp-zt.pl/index.php/larp-w-klimatach-neuroshimy/


THE THING (Coś)

Świat: postapo, ns

„Vegas, coś leżącego na stole i aukcja która przyciągnęła bardzo wiele dziwnych osób”


ŻYWY GROBOWIEC

Świat: postapo, ns

„Jeden z bunkrów dowodzenia znajdujących się na samym środku linii walk z molochem. Wielu żołnierzy, jeden dowódca, góra rozkazów i masa problemów”


„WWMGS” (Wielkie Wybory Mistrza Gildii Skrytobójców) 

Świat: Świat Dysku, fantazy

Co trzy lata gildia skrytobójców wybiera nowego mistrza skrytobójstwa. W tym samym czasie lokalni grabarze też mają swoje święto, jest nim „święto martwej śmierci” jednakże jeszcze nikt nie znalazł żadnego powiązania między tym dwoma tak „różnymi” uroczystościami.

Wracając jednak do sedna, wszystko dzieje się w pięknym mieście Ankh Morpork i każda nitka tego wydarzenia będzie powiązana z kolejną i kolejną i kolejną, ale nie o tym chciałem wam opowiedzieć drodzy gracze.

W czasie wyboru nowego mistrza skrytobójców w gildii dzieje wiele ale to bardzo wiele dziwacznych sytuacji i zdarzeń. W ten jakże piękny czas, średnio 1/3 gildii znika w niewyjaśnionych okolicznościach, kolejna 1/3 gildii ginie w niewyjaśnionych okoliczność, a nowy mistrz skrytobójców wybierany jest przeważnie trzykrotnie, bo poprzednicy giną kilka minut po mianowaniu na te stanowisko. Więc raczej nie muszę tutaj się rozpisywać w tej kwestii. Wy jako uczestnicy i uczniowie oraz mistrzowie 3 Szkół Techniki Skrytobójstwa: Szkoła Kota, Szkoła Kruka i Szkoła Dzika będziecie właśnie tymi ludźmi którzy wybiorą spośród siebie nowego Mistrza cechu Skrytobójców!

No nic. Pozostaje mi życzyć wam wszystkiego najlepszego, a ja tym czasem lecę pozbijać kilka dodatkowych trumien! Do zobaczenia, do zobaczenia na cmentarzu!

Bykon 2017 2 edycja Larpa.

Bykon 2017
2 edycja Larpa.


SKAZANI NA CZARY: CZYLI HISTORIA PEWNEGO PRZEDMIOTU

Świat: Świat Dysku, fantazy

Przedziwny przedmiot o nieokreślonych możliwościach znalazł się w rękach Magów z Niewidocznego Uniwersytetu. Zapewne zadajecie sobie teraz pytanie, a w jakich to okolicznościach się tam pojawił? Otóż dwadzieścia cztery godziny temu, zmaterializował się w głównym holu i od tamtego momentu najważniejsi Czarodzieje dwoją się i troją aby rozwiązać zagadkę jego działania i pochodzenia. O przepraszam… nie najwyżsi, bo Ci pojechali na coroczny zjazd najwyższych Czarodziejów. Do rozwiązania tej zagadki podeszli ich zastępcy, pod przywództwem zastępcy głównego nadrektora.

20170725_165441


PIKNIK NA SKRAJU DROGI

Świat: Fallout

Hanowie starli się z rywalizującym gangiem BraveDogs na zachód od ruin stacji benzynowej. Walka toczyła się kilkanaście minut, po czym ranny zastępca martwego przywódcy Hanów, uciekł razem z dwoma ocalałymi członkami gangu, gdy BD dobijało resztki ich ludzi. Nie było to ucieczka godna pochwały, ale aby się mścić trzeba przecież przeżyć, prawda?
Czy BD rozpocznie pościg za ocalałymi?
Rekruci Bractwa Stali w czasie patrolu natrafili na znaczny opór mutantów którzy wycofywali się z wcześniejszej masakry karawany. Z sześciu rekrutów oraz jednego rycerza przeżyli tylko Ci trzej, którzy po wyraźnym rozkazie wycofania się, rozpoczęli szaloną ucieczkę w ciemnościach. Uciekali chyba, w kierunku północnym, aż do ruin pewnej stacji benzynowej.
Czy mutanci odpuszczą?
Pozostałości z karawany, z Detroit ruszyły do ucieczki z północy na południe, po tym jak zostali napadnięci i rozbici przez dużą grupę mutantów. Z ran pomarło w drodze kilku karawaniarzy i do ruin stacji dotarło tylko dwóch.
Czy mutantom wystarczy krew przelana wcześniej?
Czy wyjdzie z tej wizyty cało?


UDSO (Urząd Do Spraw Ostatecznych)

Świat: duchowa rzeczywistość

Myśl przewodnia larpa to:

„Nic nie jest taki jakim się wydaje”

Koncepcja larpa jest taka, że wszystkie postaci oprócz STEFANA znajdują się na skraju śmierci w rzeczywistym świecie. Ich dusze, będąc w tym korytarzu, walczą o życie wieczne. Ostateczny test.


NADZIEJA NARODÓW

larp Ho NADZIEJA NARODÓW logo22

Świat: Horyzont, post-apo/s-f

Rzeczpospolita Narodów od dłuższego czasu próbowała dostać się na niższe poziomy Laboratoriów ZAX’a. Wszystko po to aby sprawdzić czy pogłoski o tym, że na najniższym poziomie znajduje się sporej mocy reaktor, są prawdziwe. Jeżeli tak, Rzeczpospolita znacząco zwiększyła by swoje możliwości.

Jednak wszystkie wypady w tamte okolice i poszukiwania prawie zawsze kończyły się porażkami, aż do momentu gdy pewna grupa w końcu dotarła do celu. Jedyną przeszkodą były drzwi, a przynajmniej tak im się zdawało.


PAKT

larp Ho PAKT logo22

Świat: Horyzont, post-apo/s-f

Raz do roku syndykat Katany organizuje spotkanie najbardziej liczących się frakcji na ziemi. W trakcie tego spotkania omawiane są sprawy dyplomatyczne, handlowe, a także kwestie aktualnych sojuszy.

Zaproszeni najczęściej są:

Syndykat Katana – jako neutralny organizator

Syndykat Wspólnoty 

Syndykat Demokratów 

Syndykat Rdzawych

W tym roku zaproszeni zostali również przedstawiciele Rzeczpospolitej Narodów, jako największej z najmniejszych organizacji.


CP2050 „DAWID I GOLIAT- D.I.G.”

Świat: CP 2050

Spinoff larpa autorstwa Mateusza „Mat” Zachciał „CP2050” z fabułą spod pióra Krzysztof „Vitaliusa” Pawłowskiego.

Lokalizacja Near See District. Korporacja PLUG IN corp. potentant w dziedzinie łączności i sieci informatycznych. PLUG IN zawsze miała problemy z terroryzmem. Przeważnie były to małe fanatyczne grupy związane z jakimś ruchem ekologicznym czy ochroną ludzkiej niezależności, którzy za wszelką cenę postanowili ją zniszczyć. Jednak tym razem te pogróżki mogą stać się rzeczywistością.

Czas trwania 3-4 Ilość graczy 12

Czy korporacja i tym razem zdoła odeprzeć atak? Czy eko-terroryści zdołają wygrać tą bitwę? Czy wszystko zniknie w blasku świateł miejskiej policji?

Odbył się: 13-15.04.2018 SPOT 2018

https://www.facebook.com/spotZT/


15286390842802051.jpeg

AUTOR WIDMO

Świat: ZEW CTHULHU

Larp napisany i poprowadzony przez:

Mateusz „Mat” Zachciał

Krzysztof „Vitalius” Pawłowski

Zapraszamy was na klimatycznego larpa grozy, łączącego elementy mitów Cthulhu, mitologii słowiańskiej oraz “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana. Historię osadzimy w latach 60 XX wieku w Polsce, w czasach PRLu w bieszczadzkim Przysiółku o dźwięcznej nazwie Przeręble. Zapraszamy was do posiadłości ś.p. Edwarda Koszyńskiego.

WSTĘP

Chicago 11.07.1968

Jane nigdy nie poznała swojej matki, wychowywał ją ojciec, który zmarł wczoraj. Po otrzymaniu telefonu z Polski od niejakiego mecenasa Krota, nie zastanawiając się spakowała i przyjechała ze swoją rodziną na pogrzeb do Przerębli, miejsca gdzie swoją starość spędził jej tata – jedyna osoba, która naprawdę ją kochała i dbała o nią w życiu. W drodze pomyślała, że szykuje się ciekawy zjazd rodzinny. Spotka w końcu swojego brata o którym tylko czytała w listach od ojca. Nie była pewna czy powinna się cieszyć, czy bać.

21.07.1968 Przysiółek Przeręble

Odnaleziono testament Edwarda Koszyńskiego, ojca Jane. Ma zostać jutro odczytany w obecności całej rodziny i najbliższych znajomych zmarłego. Może w końcu wszystko się wyjaśni, szczególnie dziwne zachowanie ojca przed śmiercią.

Odbył się: 20-25.07.2018 TYGODNIÓWKA 2018

03-05.04.2019 SPOT 2019


POTĘGA

Świat: Warhammer

 

“Wioska Emmra i jej graniczny posterunek żołnierzy imperialnych, mających za zadanie utrzymywać spokój i pełnić rolę systemu wczesnego ostrzegania przed ewentualnym atakiem hord nieumarłych z północy.”

Najbliższy fort, który posiada znaczne siły i jest jedynym w pobliżu, punktem przegrupowania, znajduje się trzy dni drogi z stąd, konno.

To co teraz dzieje się w posterunku można nazwać “ciężkimi czasami”. Kurczące się z niewyobrażalną szybkością racje żywnościowe, wyschnięta i wybrakowana studnia,  morale upadające każdego dnia, dezercja kilku żołnierzy. To wszystko nie wygląda zbyt dobrze. Najgorsze jest jednak coś innego. Do oficerów doszły słuchy, że z północy nadciąga armia nieumarłych pod przywództwem hrabiego Vorsthurma. Jeżeli to prawda, ktoś będzie musiał ruszyć w podróż do Fortu Hel’Valey aby przesłać informacje, gdyby ten fakt okazał się prawdą.

Więcej zdjęć z larpa na stronie Zardzewiałego Topora: http://larp-zt.pl/index.php/larp-potega-2/

 

… i wiele wiele innych larpów, których nie pamiętam lub byłem tylko w nich małym trybikiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.